milan1facebookPůsobil od roku 1974 jako profesor houslí na Královské hudební akademii v Kodani a od roku 1992 jako hostující profesor na Hudební Akademii v Göteborgu. Před odchodem do Dánska byl Milan Vítek zakládajícím členem, koncertním mistrem a sólistou komorního souboru Pražští komorní sólisté. S tímto souborem , jehož dirigentem byl V. Neumann , uskutečnil mnoho koncertů doma i v zahraničí. Neméně bohatou koncertní činnost vyvinul jako primarius Českého noneta a houslista v klavírním triu Pro Camera.

Po odchodu do zahraničí působil nejdříve jako alternující koncertní mistr v Dánské Královské opere a dva roky jako profesor na Mc.Master University v kanadském Hamiltonu. Milan Vítek působí jako pedagog na mnoha mezinárodních houslových kurzech: Aldeburgh (Anglie) , Keshet Eilon (Izrael), Yokosuka Festival (Japonsko) a Yuriko Kuronuma Academy (Mexiko, Mexico City ), Weikersheim (Německo), Savonlinna (Finsko) a mnoha dalších. Je zván jako porotce na mnoho soutěží např. v Dánsku, Německu, Japonsku, Estonii a Itálii. Jeho žáci jsou vítězi a laureáti mnoha mezinárodních soutěží jako C.Nielsen, J. Kocian, , Heino Eller a The Queen Elisabeth v Belgii, Washington International String Competition, Yehudi Menuhin International Violin Competition, and Jan Sibelius aj.. Od srpna 2001 je stálým profesorem houslové hry na Oberlin Conservatory of Music v Ohiu v USA.České publikum ho také zná jako dirigenta který pravidelně hostuje především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

Milan Vitek Oberlin Conservatory Faculty Profile

Interview with Milan Vitek

JulieJulie Eskaer je aktuálně 1. koncertní mistr Dánského komorního orchestru a vystupovala jako sólista s několika orchestry v Dánsku i v zahraničí.

Paní Eskar, nadšená komorní hráčka, hraje na mnoha různých významných festivalech po celém světě, jako je Prussia Cove (Anglie), Horten (Norsko), Norfolk, USA, Incontri v Terra di Siena, BIMF (Itálie), Tivoli (Dánsko), atd. účinkující vedle hudebníků jako Boris Berman, Jeremy Denk, Clive Greensmith, Thomas Demenga, Ralph Kirsbaum, Michael Kannen, Antonio Lysy, Alberto Lysy, Vilde Frang, Ani Kavafian, Ettore Causa a dalších.

Julie Eskar je zakládající členkou Eskar Tria, mezinárodně oceněného souboru. Trio si vybudovalo reputaci jako jeden z předních souborů na dánské scéně komorní hudby a velký úspěch zaznamenalo také ve Švédsku, Německu, Belgii, Lucembursku, Francii, Portugalsku, Japonsku, Číně a Nizozemsku. Trio vydalo několik kritiky oceňovaných CD včetně kompletních Brahmsových klavírních trií a děl Ravela a Chaussona, která byla oceněna jako „Nejlepší CD měsíce“ v The Strad. Druhé CD skupiny Eskar Trio s dosud nenahranými dánskými romantickými klavírními triy bylo oceněno cenami Danish Radio Music Awards jako „Nejlepší nahrávka komorní hudby“ a „Nejlepší klasická nahrávka roku“.

Kromě toho, že je členkou The Eskaer Trio, je Julie zakládající členkou Arabella String Quartet. Debutové CD kvarteta s názvem „In the Moment“ vyšlo u Naxos Records v roce 2017 a dostalo se mu skvělých recenzí. Kromě toho kvarteto vydá na jaře 2022 u Naxosu své druhé CD s díly Chevaliera de Saint-Georges. Paní Eskar studovala u profesora Milana Vítka na Dánské královské hudební akademii v Kodani a u profesora Gerharda Schultze na University of Music and Performing Arts ve Vídni. Pracovala také pod vedením Alberta Lysyho, Any Chumachenco, Christiana Tetzlaffa a Ivry Gitlis.

Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Neccessary
Detects user behavior and optimizes site traffic
Smartlook.com
Povolit
Zakázat